Is die nieuwe collega wel zo bekwaam?
Slechts 16 procent van de nieuw aangeworven medewerkers beschikt over de juiste vaardigheden voor hun (toekomstige) job.
Het dilemma duikt op in ‘Thank God it’s Monday’, een boek vol carrièretips geschreven door Petter Stordalen, een Noorse miljardair en ondernemer die 17.000 mensen tewerkstelt. In zijn ‘wie van de drie’ bezit jij alle info van de kandidaten, zoals persoonlijkheid- en IQ-testen. Ieder van hen blinkt uit door óf intelligent óf planmatig óf creatief te zijn, en is telkens middelmatig in de twee andere.
Wie wint? “Zolang er banen bestaan, maakten veel werkgevers al de foute keuze”, stelt Stordalen. “Het zijn drie onmiskenbaar positieve eigenschappen, maar toch wint planmatigheid. Dus gestructureerd en gedisciplineerd werken.”
Dat gaat, volgens hem, verder dan sollicitaties. “Er zijn tijdens je carrière maar weinig eigenschappen waardoor je sneller promotie maakt dan planmatigheid. Je kunt ideeën hebben en slim zijn, maar je kunt niet zitten wachten tot iemand jou of je idee ontdekt. Je moet aanpakken en produceren.” Het goede nieuws, zo stelt hij, is dat in tegenstelling tot veel andere kenmerken, planmatigheid iets is wat je kan leren, bijvoorbeeld door het inbouwen van goede gewoontes.
Opvallend is overigens dat veel bedrijven fors inzetten op de twee andere eigenschappen: creativiteit en vooral intelligentie. Bij Google en Microsoft bijvoorbeeld bestaat het selectieproces voor een flink stuk uit pure intelligentietesten. Kortom: slim, planmatig of creatief, je bent het alle drie eigenlijk best zoveel mogelijk.
Lees ook: Hoe stel je zelf een carrièreplan op?
(William Visterin)
6 januari 2021Slechts 16 procent van de nieuw aangeworven medewerkers beschikt over de juiste vaardigheden voor hun (toekomstige) job.
Een robot die honderden sollicitaties in enkele seconden screent. Vandaag is het realiteit, dankzij Radix, een Belgische specialist in AI.
Het nieuwe werken staat midden op de werkvloer. Hoe jouw HR-afdeling daarmee omgaat, zegt iets over de wendbaarheid van je werkgever.
Je cv staat op punt. Je motivatiebrief ook. Je hebt de vereiste diploma’s en de motivatie. Toch hoor je niks. Hoe kan dat? Wel, om deze redenen.
Een mooi cv komt altijd van pas. Maar dan wel liefst zonder deze fouten en clichéwoorden. Een overzicht...
Met ons stappenplan zie je zeker niets over het hoofd...
Wie nog wettelijke vakantiedagen over heeft, plant best zo snel mogelijk zijn vakantie om deze dagen niet te verliezen!
Er zijn een paar duidelijke regels. Wie komt in aanmerking en waar mag je vrijwilligerswerk doen?
Het HR-team van netbeheerder Fluvius werd op het HR Gala verkozen tot HR Ambassadeur 2024. Een titel die de organisatie een jaar lang mag dragen.